News

Jedeme pomáhat na Lombok

Jedeme pomáhat na Lombok

I když jsme se původně nechtěli aktivně zapojovat do přímých akcí, nedá nám to. Ve světě je tolik problémů a jedním z nich je indonéský Lombok. Je zde mnoho problémů, které je nutno řešit. Je zde obrovské plastové znečištění, v rybářské vesnici se masakrují žraloci a místní děti se neučí anglicky.
Veggie Náplavky!!

Veggie Náplavky!!

Od září 2018 se s námi můžete pravidelně potkávat na Vegan Náplavce v Praze, kde máme svůj stánek. Vegan Náplavka je festival zaměřený na veganské jídlo a celkově život v souladu s přírodou. Je tu opravdu skvělá atmosféra, takže příště se na Vás těšíme.
WE FLY TO HELP

WE FLY TO HELP

In June, we are going to go where we need it. Sri Lanka, and Bali in Indonesia, are one of the most problematic areas of waste and bans. That's why we're going there for 2 months, joining the organizations and groups we're trying to help.
WE WERE IN RADIO

WE WERE IN RADIO

Can art save the oceans? We were invited to Hradec Radio, where we talked about the problems of the world's oceans, but also about art and diving and, of course, Be Sea. Can art save the oceans? We are trying to do that, you can help us.
IN NEWS

IN NEWS

They wrote about us in the Hradecký Deník, a beautiful article. The diver sees little fish, but the mountain of rubbish. Oceans save art Anna Miler, in his spare time, "saves" the oceans. Student and graphic designer started the project Be Sea, in which she connected the art world with ecology.
1. EXHIBITION BE SEA

1. EXHIBITION BE SEA

We thank everyone who attended the show. It was not perfect, especially what the technical aspects are about and what we have to learn, but we still believe the show was successful and that at least one visitor had to think about how to live properly.
This site uses cookies. By staying on this website you agree to their use. Found out more here.